2,499,00 TL KDV Dahil


 
Sargent Greenleaf Elektronik Kasa Kilidi
 
Kilidin fabrika çıkış master şifresi 1,2,3,4,5,6 # dır.Bu şifre kasayı açmaya ve bütün kullanıcı şifrelerini değiştirmekte kullanılır.Size tavsiyemiz bu şifreyi hemen değiştirmenizdir.
 
Şifrenizin her numarasını girdiğinizde ışık yanar ve chirp sesi ile sesli uyarıda bulunur.
 
Yeni bir şifre verirken 2 tuş arasında bekleme süresi 10 saniyeyi geçerse kilit işlemden vazgeçtiğinizi varsayarak master şifreye döner.
 
Herhangi bir yanlış tuşa bastığınızda " # " tuşuna basınız veya 10 saniye bekleyip tüm işlemleri yeniden deneyiniz.
 
Bu kilit dört kez yanlış şifre girildiğinde kendini otomatik olarak 15 dakika kilitler.Sadece master şifreyi girdiğiniz takdirde yaptığı işlemi durdurur.Daha sonra tekrar şifrenizi kodlarsanız açılabilir.Aksi takdirde kullanıcı şifrelerini kodlasanız dahi açılmayacaktır.
 
Açmak İçin İzlenmesi Gereken Yol :
 
Şifreyi kodlamadan önce dikkat edilmesi gereken husus kasanın kolunun tam kilitleme pozisyonunda olmasıdır.(Yani tam sola iyice çevrilmesidir) .Sebebi ise elektronik dilin kol tarafından sıkıştırılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde şifreyi kodlasanız dahi kasa açılmayacaktır. Şifreyi kodlamadan kolu sağa çevirmeyiniz.
Altı rakamlı Şifrenizi kodlayınız ve arkasından # işaretini kodladıktan sonra üç saniye içinde kilidiniz açılacaktır. Motor sesini duyduktan sonra kasanın kolunu sağa çevirerek kasayı açınız. Motor sesini duymadan önce kolu çevirmeyiniz.
Kilit kapalı iken kolu kesinlikle sağa çevirmeyiniz. Aksi takdirde kilit motorlu olduğu için kilidin kilitleme dili sıkışıp arıza meydana gelecektir. Bu konu garanti kapsamının dışındadır. Yani tüketici hatası kabul edilecektir. Bu olaydan firmamız sorumlu tutulamaz.
Kilit yukarıdaki işlemlere rağmen çalışmıyor ise lütfen fazla kilit'e yüklenmeyip zaman'a bırakınız. Yine açılmaz ise teknik servisimizi arayınız ( Gaziantep TLF: 0342- 233 06 90-231 90 79, İstanbul TLF 0216-369 90 56 )
 
Kilitlemek İçin İzlenmesi Gereken Yol :
 
Sadece kolu sola çeviriniz. Kilit elektronik olduğundan dolayı otomatik kendiliğinden kilitlenecektir. Fakat emniyet açısından şifrenizi bir daha kodlayınız.Kasanız kendiliğinden tekrar açılıp kilitlenecektir.
Şifre Değiştirme Hakkında Bilgi :
Bu kilit'in diğer bir özelliği ise bir master şifresi olduğu gibi 6 adet kullanıcı şifresi verme özelliğine sahiptir.Bütün şifre değiştirme işlemleri S G # ( 7 4 # ile aynıdır) ile başlar altı rakamlı master şifre ve " * " dir.
" * " işaretini kodlayınca kilit üç chirp sesi ile sesli uyarıda bulunur bu değiştirme için hazır olduğunu gösterir sestir.Eğer işaret sesi kesintisiz duyuluyor ise değiştirme moduna girilmemiştir hata yapılmıştır.Baştan tekrar deneyiniz.
Bu kilit master şifre ile açılabildiği gibi 6 ayrı kullanıcı şifresi verilebilmektedir.Sadece master şifreyi kullanabildiğiniz gibi kullanıcı şifrelerini de kullanarak şifreli kilidi açabilirsiniz.Bir başkasına yeni bir şifre verebilirsiniz.Ve isterseniz kullanıcı şifrelerini daha sonra iptal edebilirsiniz.
Master Şifrenin Değiştirilmesi :
Aşağıdaki işlemleri uygulayınız.* kodladıktan sonra yeni master şifreyi girmeden önce kilit üç kez sinyal verecektir.Master şifrenin modu 1 dir.
S G # ( MASTER ŞİFRE ) * 1 # (...................) # (....................) #
(7) (4) Kullandığınız Master Şifre Mod Yeni Master Şifre Yeni Master Şifre
Kulanıcı Şifresi Oluşturma ve Değiştirilmesi :
Aşağıdaki işlemleri uygulayınız.# kodladıktan sonra yeni master şifreyi girmeden önce kilit üç kez sinyal verecektir. Kullanıcı şifrelerin modları 2,3,4,5,6,7 dir.
S G # ( MASTER ŞİFRE ) * 2 ila 7 # (...................) # (....................) #
(7) (4) Kullandığınız Master Şifre Kullanıcı Modu Kullanıcı Şifresi Kullanıcı Şifresi
Kulanıcı Şifresinin İptali :
Kullanıcı şifrelerinin daha fazla gerek olmadığını düşündüğünüz takdirde iptal edebilirsiniz.Üç sesli chirp sesi kullanıcı şifresinin iptal edildiğini gösterir.Uzun kesintisiz ses geldiğinde yanlış bir işlem olmuştur.Tekrar deneyiniz.
S G # ( MASTER ŞİFRE ) # 2 ila 7 # * *
(7) (4) Kullandığınız Master Şifre İptal edeceğiniz Kullanıcı Modu
 
GÜVENLİK TAVSİYELERİ
 
Kasanız bir günde çok fazla açılıp kapanıyor ise ( Günlük 50 açış ve daha fazla açış) kilitin tuşlama paneli üzerinde kullanmadan dolayı deforme oluşacaktır.Bu deformelerden dolayı şifreniz belli olabilir.Bu durum için arada bir tuş panelini kontrol ediniz. Bu nedenle şifrenizi arada bir değiştiriniz.ve tüm tuşları kullanmaya özen gösteriniz.Veya tuş panelini değiştirmek için firmamıza başvurunuz.
 
DOĞRU ŞİFREYİ GİRSENİZ DAHİ KİLİT AÇILMIYOR İSE AŞAĞIDAKİ HUSUSLARA DİKKAT EDİNİZ.
 
1- Elektronik dil sıkışmış olabilir.Kasa kolunu tam kilitleme pozisyonuna getiriniz.( Yani tam sola çeviriniz.) Ve yeniden deneyiniz.
2- Şifrenizi kabul ediyor fakat chirp sesi ile sesli uyarıda bulunup kilidiniz açılmıyorsa pil zayıflamıştır.Pil değiştirme bölümünü okuyunuz.
3- Şifrenizi kodlarken ışık yanmıyor ve chirp sesi ile uyarıda bulunmuyor ise pilinizin ömrü tamamıyla tükenmiştir.Pil değiştirme bölümünü okuyunuz.
4- Yine hiç ses gelmiyor ve ışık yanmıyor ise pil bölümünde bulunan tuşlama paneli ve kilidi birbirine bağlayan bağlantı konnektörü yerinden çıkmış olabilir.Pil değiştirme bölümünü okuyarak tuşlama panelinin arkasında bulunan kablo konnektörü kontrol ediniz. Ve Kasanız halen açılmıyorsa firmamızın Teknik Servisini Arayınız.
 
Pil Zayıflama Durumu :
 
Bu model kilit iki 9 voltluk alkaline pil ile çalışır.Pil değiştirmek gerektiğinde herhangi bir tuşa bastığınızda size sesli uyarıda bulunur.Bu ses normalden daha yüksek ve dikkat çekicidir.Bu ses pili değiştirinceye kadar devam eder.Bu sesli işareti alsanız dahi kilit bir iki kez açılıp kapanır.
Not: Normal ses ile pil bitimindeki ses farklıdır.Pil bitimindeki sesi duymak isterseniz " # " işaretine üç saniye devamlı basınız.Sesi duyabilirsiniz.
 
Pil Değiştirme :
 
Bu kilit pil değiştirme esnasında eski şifrelerinizi unutmaz.
1- Kilit tuşlama panelini iki elinizin baş parmakları üste gelecek ve işaret parmaklarınız aşağıda olacak şekilde tutarak kapağı fazla zorlamadan yukarıdan başlamak kaydıyla kendinize doğru çekiniz.Kapak çıkacaktır Pil yuvaları kapağın arkasındadır.
2- Burada dikkat edeceğiniz husus kablonun askıda kalmamasıdır.Kapağı kendi haline bırakmayınız.
3- Pilleri değiştiriniz. Tuş paneli ile kilit'i birbirine bağlayan kablolu konnektörü kontrol ediniz.
4- Kabloyu pil üzerinde katlayarak ( Kablonun kapak arasına veya iç kısımlara sıkışmasını önleyerek ) tuş panelini yerine takınız.
5- Şifrenizi bir kaç kez kontrol ediniz.
Zaman Geciktirmeli Kullanım :
Zaman geciktirmeli kullanımın nasıl çalıştırılıp veya devre dışı bırakıldığını bu bölümde okuyabilirsiniz.Zaman geciktirmeli kullanım silahlı soygun gibi durumlarda kullanmak için dizayn edilmiştir.Soyguncunun suç mahalinde 1, 2 dakikadan fazla duracak zamanı yoktur.Fazla kalması yakalanma riskini artırır.Bu durum ise bankalarda ve kuyumcularda yaşanır. Bu nedenden ötürü bu tür yerlerde zaman geciktirmeli kullanım tavsiye edilir.Hatta kasanın üzerine
" BU KASA SOYGUNA KARŞI ZAMAN GECİKTİRMELİ KİLİT SİSTEMİ İLE KORUNMAKTADIR."
ibaresi yazılabilir.
Bu kilit' e 1 ila 9 dakika arasında zaman geciktirmesi verebilirsiniz.Bu işlem kullanılır hale getirilirse şifreniz aşağıdaki fonksiyonları gösterir.
 Geçerli şifre verilince üç kez sesli işaret gelir ancak kasanız açılmaz.
 Gecikme esnasında her on saniyede bir sesli işaret verir ve tuş paneli hiç bir kodlamayı kabul etmez.
 Gecikme zamanı bittiğinde şifre iki kez sesli işaret verir. 2 kez sesli işaretten sonra 2 dakika içinde geçerli şifrenizi kodlamanız gerekir.Ve kilit açılır.
 Bu özelliği kullanmak pil ömrünü yaklaşık % 50 kısaltır.
Zaman Geciktirme işlemini ayarlama :
S G # ( MASTER ŞİFRE ) * 0 # ( 1 ila 9 Dakika ) # ( 1 ila 9 Dakika ) #
(7) (4) Kullandığınız Master Şifre Geciktirme Süresi Geciktirme Süresi
" # " işaretini kodlayınca kilit üç chirp sesi ile sesli uyarıda bulunur bu işaret hazır olduğunu gösterir sestir.Eğer işaret sesi kesintisiz duyuluyor ise zaman geciktirme moduna girilmemiştir hata yapılmıştır.Baştan tekrar deneyiniz.
ÖRNEĞİN 5 dakikalık geciktirmeye ayarlamak isterseniz aşağıdaki işlemleri uygulayınız.
S G # ( MASTER ŞİFRE ) * 0 # ( 5 ) # ( 5 ) #
(7) (4)
Zaman Geciktirme işlemi Kullanımının İptali :
Zaman geciktirmeli işlemin iptali için aşağıdaki işlemleri yapınız.
 S   G * ( MASTER ŞİFRE ) * 0 * ( 0 ) # ( 0 ) #
(7) (4)